Při neurologických onemocnění se často vyskytují různé druhy paréze (vysoký nebo nízký svalový tonus, porucha rovnováhy, apod.). Při provádění různých forem rehabilitace, doporučejeme současně podávat aminokyselinové preparáty, které zrychlují účinnost a efektivitu prováděné rehabilitace.
Aminokyselinová léčba nabízí komplexní řešení neurologického onemocnění. V místě příčiny – v centrálním nervovém systému způsobuje stimulaci neurogeneze, aktivaci spících nervových buněk a využití vlastních rezerv organizmu, a tak obnovení nebo zlepšení deficitu postižené funkce organizmu. Zasahuje tak nejen při postižení pohybového aparátu, ale pomáhá i při řešení mentální retardace, poruch intelektu, vnímání a řeči. Aminokyselinové komplexy v důsledku svého mechanismu působení zefektivňují rehabilitační přístup, lze tak dosáhnout při léčbě patologie pohybového aparátu výborných výsledků. Rehabilitační postup přispívá při podávání aminokyselinových komplexů k intenzivnější stimulaci neurogeneze v centrálním nervovém systému a tím k rychlejší a účinnější obnově pohybové funkce stimulované aminokyselinami.
Současný lékařský přístup u těchto závažných neurologických onemocněních se vzhledem k omezené možnosti ovlivnit příčinu choroby /poškození nervové tkáně, nervových buněk/ současnou dostupnou farmakoterapií soustřeďuje na zlepšení stavu pohybového aparátu nemocného pomocí rehabilitace a různých rehabilitačních přístupů.
V současné době zahrnuje řadu léčebných postupů, z nichž základní je fyzioterapie – cvičení pacienta s odborným vedením lékaře a zdravotnického personálu. Kromě fyzioterapie zahrnuje rehabilitace masáže, elektroléčbu, vodoléčbu, léčbu za pomoci laseru, reflexní terapii či akupunkturu – zvolené postupy při rehabilitaci závisí na rozhodnutí lékaře a možnostech daného zdravotnického zařízení specializovaného na rehabilitaci. Rehabilitace se však zaměřuje pouze na pohybové ústrojí, na schopnost obnovení nebo zlepšení fungování pohybových funkcí, a tak umožnění běžných životních aktivit nemocného. Rehabilitace však neovlivňuje podstatu onemocnění – poškození centrálního systému, výsledky rehabilitačního léčebného přístupu jsou proto pouze omezené.
Současný lékařský přístup se zaměřením na rehabilitaci nemůže ovlivnit další postižení při neurologických onemocněních – poruchu intelektu, vnímání, řeči, zraku, koordinace pohybů a dalších postižení.
Aminokyselinová léčba nabízí komplexní řešení neurologického onemocnění. V místě příčiny – v centrálním nervovém systému způsobuje stimulaci neurogeneze, aktivaci spících nervových buněk a využití vlastních rezerv organizmu, a tak obnovení nebo zlepšení deficitu postižené funkce organizmu. Zasahuje tak nejen při postižení pohybového aparátu, ale pomáhá i při řešení mentální retardace, poruch intelektu, vnímání a řeči.
Aminokyselinové komplexy v důsledku svého mechanismu působení zefektivňují rehabilitační přístup, lze tak dosáhnout při léčbě patologie pohybového aparátu výborných výsledků. Rehabilitační postup přispívá při podávání aminokyselinových komplexů k intenzivnější stimulaci neurogeneze v centrálním nervovém systému a tím k rychlejší a účinnější obnově pohybové funkce stimulované aminokyselinami.
Příkladem onemocnění, při kterém má rehabilitace zásadní význam, je dětská mozková obrna – DMO, která je charakterizována poruchou hybnosti a poruchami mentálního vývoje a komunikace, smyslovými vadami a zvýšenou epileptickou aktivitou. Dětská mozková obrna – DMO je cca u 70% nemocných doprovázena vývojově podmíněnými poruchami intelektu - mentální retardací. Mentální retardace je nejčastější a také nejzávažnější přitěžující faktor DMO. Projevuje se mimo poruch učení, komunikace a socializace také tím, že v různé míře - v závislosti na tíži mentálního deficitu - zpomaluje vývoj lokomoce a vertikalizace a omezuje či znemožňuje pohybovou aktivitu nemocného.
Základem současné léčby DMO je fyzioterapie (rehabilitační cvičení), která se zaměřuje na lokomoci a vertikalizaci nemocného, dále pak na postižení jednotlivých svalových skupin a vazivového aparátu postižených spasticitou či hypotonií různými rehabilitačními přístupy. U nás je nejrozšířenější tzv. Vojtova metoda, ale nezřídka jsou využívány i prvky fyzioterapeutických škol s jiným rehabilitačním přístupem. Rehabilitační léčba DMO by měla být přísně individualizovaná a vycházet z porozumění patofyziologie hybné poruchy. Rehabilitace u dětské mozkové obrny je těžký, komplikovaný a dlouhododobý léčebný přístup vyžadující velké úsilí ze strany rodiny postiženého dítěte, při kterém výsledky rehabilitační léčby neodpovídají očekávání.
Perinatální encefalopatie v novorozeneckém období je dalším příkladem postižení s důležitou úlohou rehabilitace v léčebném přístupu. Vzniká poškozením CNS v době před porodem, během porodu a krátce po něm. V dalším vývoji vede k vývoji DMO, epilepsie, hydrocephalu a oligofrenie. Léčbě aminokyselinami svým mechanismem působení do značné míry kompenzuje patologie vzniklé v perinatálním období. V tomto období je mozek vysoce plastický, a tak a umožňuje předejít vývoji dalších patologií. Při perinatální encefalopatii způsobené hypoxií v průběhu těhotenství nebo při porodu lze podáváním aminokyselin v raném období dosáhnout velice výrazného účinku a zlepšení /snížení spasticity, výrazné zlepšení rovnováhy, minimalizace asymetrického vývoje/ – k efektu dochází v 95 % případů. Kombinace aminokyselinové léčby a rehabilitace tak zásadním způsobem ovlivňuje další vývoj dítěte.
ul. Kořenského 1045/9
3 patro, výtahNH Hotel Frankfurt a.M.
Niederrad Lyoner Str. 5 605 28 Frankfurt a. M.iH Hotels Milano Watt 13
Via Giacomo Watt, 13, 20143 - MilanoHotel Dwór Polski. W drugiej połowie czerwca 2022 planujemy konsultacje we Wrocławiu.
W przypadku zainteresowania proszę o kontakt na aminocure@email.czLoft Hotel Bratislava
ul. Štefánikova 4, 811 05 Bratislava